Novinky

26.01.2020
Drevené brikety sa svojimi vlastnosťami najviac ...
07.01.2020
Viete, že: ...
07.11.2019
Obnovenie/ udelenie Súhlasu so spracovaním...

Nachádzate sa tu

Otázky a odpovede

DOPRAVA z predajne LES DRIETOMA 

Dovoz tovaru je zabezpečovaný 8 t vozidlom LES s pohyblivou plošinou a prepočítava sa podľa počtu paliet a pásma dovozu:  č. 1 (do 20 km),  č. 2 (do 40km), č. 3 (do 60 km) a č. 4 (do 80 km) od miesta nakládky v LES Drietoma.
Pr
epočet cien  v tabuľke je platný, ak vozidlo vezie 6 - 8 paliet tovaru na danej trase.

Vykládka tovaru predstavuje zloženie palety pohyblivou plošinou, resp. mechanickou rukou na vonkajšiu pevnú rovnú plochu na dohodnutej adrese. Adresa vykládky musí byť bezpečne dostupná pre nákladný automobil s ohľadom na reálne možnosti jeho zastavenia, otočenia, cúvania ap. 

Radi pre Vás zabezpečíme aj ručnú vykládku v objekte; účtuje sa osobitne a je potrebné ju vopred dohodnúť. 

 

DOPRAVA TOVARU z ostatných predajní v SR:

Podmienky dopravy sú na každom predajnom mieste iné!
Pri objednávke akéhokoľvek nášho produktu Vás bude kontaktovať náš spolupracovník, s ktorým sa  dohodnete na konkrétnych podmienkach a termíne dopravy.
 

ROZVOZ  CISTERNOU s nafúkaním peliet do zásobníka.

BIOMAC cisterna  je certifikovaná európskou normou EN PLUS s registračným číslom 002. Zákazníkom tak garantujeme kvalitné nafúkanie peliet do zásobníka vrátane odsávania prachu.  Nezanáša sa tak zásobník ani dopravné cesty ku kotlu a je zaručená vysoká životnosť vášho zariadenia. Fúka sa pod nízkym tlakom a nedochádza k poškodeniu/ rozdrveniu peliet. Cisterna je schopná dopraviť v jednom závoze tri druhy peliet s celkovou váhou 22 - 24 ton.
Vyžiadajte si cenovú ponuku na adrese 
seresova@lestn.sk
 

Naozaj sú brikety lepšie a výhrevnejšie ako drevo?

Vysoká výhrevnosť u brikiet sa  dosahuje veľmi nízkym obsahom vody v drevnej biomase určenej na lisovanie a to strojovým sušením vždy pod hranicu 10%. Pre porovnanie s čerstvým drevom – toto má podľa ročného obdobia výrubu vlhkosť až 50% a výhrevnosť len 7,5 - 8,1 MJ / kg. Pri dvojročnom sušení na slniečku a pod strechou vyschne najviac na 20%, čím sa vylepší jeho výhrevnosť na konečných 15,3-15,9 MJ / kg. V praxi sa ale úplne bežne sa na jar rúbe - na jeseň kúri a  vtedy je pravdepodobná vlhkosť palivového dreva 30% a maximálna výhrevnosť len 12,18 MJ / kg. Pri briketách však oprávnene môžeme hovoriť o garantovanej výhrevnosti 18,5 MJ/kd(d).

Niektoré brikety zhoria rýchlejšie iné, horia celkom dlho. Prečo?

Čistá drevná biomasa je lisovaná do valcových brikiet pod najvyšším možným tlakom až 1.800 atmosfér, čím sa bežne docieli až trojnásobok mernej hmotnosti v porovnaní so smrekovým drevom a preto naše EKOBRIKETY horia až 3 x dlhšie ako drevo. Vďaka tomu je teplo z EKOBRIKIET v ohnisku uvoľňované pomalšie a s väčšou účinnosťou. 
Vymrznutú horskú chalupu najrýchlejšie vykúrite drevenými EKOBRIKETAMI S DIEROU  uprostred, ktoré sú špeciálne určené pre tieto účely a rozhoria sa rýchlejšie. Naopak najdlhšie kúrenie si užijete EKOBRIKETAMI  PLNÝMI bez diery alebo s EKOBRIKETAMI  NOČNÝMI  vyrobenými zo stromovej kôry. Tieto nočné dokážu pri vykúrenej miestnosti a privretí prívodu vzduchu v ohnisku horieť a žeraviť až 8 hodín. Nemusíte prikladať aj 8 hodín a predsa ráno ešte nájdete žeravé uhlíky v ohnisku.

Prečo sú rozdiely v cenách brikiet?

Na rozdiel od anonymných lacnejších brikiet neznámeho pôvodu vyrábame pre Vás  EKOBRIKETY LES  zo suchých, čistých pilín a hoblín z drevárskej prvovýroby, bez akýchkoľvek chemických prídavných látok, spojív, farieb, lakov a iných neprípustných prímesí. Šetríme Vaše peňaženky nielen pri nákupe paliva, ale aj Váš  vykurovací systém, ktorý užívate. Spoločnosť LES, s.r.o. Trenčín EKOBRIKETY nielen predáva, ale aj vyrába. Sme slovenský výrobca drevených brikiet s 15-ročnou tradíciou. Vysoký objem výroby spolu so budovaním siete firemných predajní po celej SR Vám garantuje ISTOTU DODÁVOK celý rok. Sme platiteľ DPH a z kvality našich výrobkov, ktorá certifikovaná podľa predpisov, nemôžeme ustúpiť. A cena jednoducho zodpovedá kvalite.

Brikety a popol!

Drevené EKOBRIKETY LES pre Vás vyrábame len z čistého odkôrneného dreva bez stromovej kôry (okrem špeciálnych nočných) a nečistôt, čím docieľujeme minimálny obsah zvyškového popola v rozmedzí 0,8 až 0,37%.
Naviac popol z drevených brikiet obsahuje rastlinné živiny a na rozdiel od popola hnedouhoľného sa v ňom nenachádzajú ťažké kovy ani iné nebezpečné látky. Vďaka obsahu cenných minerálov z pôvodnej suroviny je drevený popol výborné hnojivo do kompostu (v dávkach 3 až 5 kg na 1 m3 kompostu) alebo priamo do záhradky (pre záhradné plodiny v dávkach 0,5 až 2 kg na 10 m2). Zastúpenie jednotlivých minerálov v popole je: 34% vápnika, 8% draslíka, 3% fosforu, 5,5% horčíka. Popol má alkalickú reakciu (pH 12), takže pôdu už nemusíte vápniť, ale pre 0% dusíka je vhodné na jar dusíkom prihnojiť. Ako hnojivo je tento popol najvhodnejší pre drobné ovocie, plodovú zeleninu, cibuľoviny a okrasné rastliny. Nehodí sa na použitie pre kyslomilné rastliny.

Prečo by mali byť brikety ekologickejšie ako drevo? To je tiež prírodný materiál, nie?

Spaliny zo suchých drevených brikiet nevytvárajú na rozdiel od mokrého dreva v ohnisku ani kyselinu mravčiu, ani kyselinu octovú, ktoré dokážu úplne zničiť ako šamotové výmurovky, tak aj kovové telesá ohniska. Podobne ničí kotle aj kyselina sírová vznikajúce pri spaľovaní sírnatých fosílnych palív, hlavne hnedého uhlia. Drevené brikety síru neobsahujú. Jediným väčším plynom vznikajúcim pri horení drevených brikiet je CO2, ktorý ale v prírode rastliny premenia na kyslík a sacharidy potrebné pre rýchly rast novej biomasy. Tým je spaľovanie biomasy tzv. neutrálne, čiže neškodlivé pre zemskú atmosféru na rozdiel od fosílnych palív.
Drevená biomasa, z ktorej pre Vás EKOBRIKETY vyrábame, je prakticky jediným nevyčerpateľným zdrojom energie na planéte Zem. Každým rokom jej narastie rovnaké množstvo, ako sa jej spotrebuje.

Ako mám brikety skladovať?

Drevené EKOBRIKETY LES Vám zaberú naozaj len minimálny priestor. Sú balené do skladných, 10 kg vážiacich balíčkov, s ktorými sa dobre manipuluje aj starším či fyzicky slabším osobám. Brikety zabalené do PE fólie Vám nezašpinia ani zaprášia Vašu kotolňu alebo byt tak, ako to dokáže uhlie. Jediným vážnym nepriateľom trvanlivosti brikiet a peliet je vlhkosť. Takže skladovať na suchom uzavretom mieste, najlepšie na pôvodnej palete, nie vonku, nie pod prístreškom zakryté igelitom.
 

Subject: úsmevná fotka  

Sent: Thursday, December 06, 2012 6:13 AM  To: info@lestn.sk  
 
Dobrý deň,
Vaše brikety už kupujem veľa rokov a vykurujem s tým celý domček ,som spokojná s nimi a hlavne je to bez roboty.
Dcéra jedného dňa pritrafila našu fenku ako spinká na briketách a nie na svojej poduštičke a keď som si tak začala všímať ako som položila balík pred krb tak hneď si lahla na ne.
Takže asi s toho vyplýva, že Vaše brikety vykurujú aj bez zapálenia v krbe:)))
Prajem Vám veľa spokojných zákazníkov a všetko dobré do Nového roku 2013
Vierka Lištiaková
Galéria: